CIVIC RS YAZILIM İLE KAÇ BEYGİR OLUYOR?

1.5 litre 182 bg’lik yeni turbo motor Honda Civic’e, hatchback karoserde Sport, sedan karoserdeyse RS versiyonlarıyla yepyeni bir soluk getirdi.
Light bir hot hatch olarak görülen Civic Sport ve hızlı sedan RS’e uzun süredir bir performans artırıcı yazılım bekleniyordu. Malum VW grubunun 1.4 TSI motorlarını ve BMW grubunun 1.6 litrelik turbolarını 200 bg’lere çıkaran yazılımlar, Honda’da nasıl bir sonuç verecekti? Ya da Honda’ya yazılım uygulanabilecek miydi?
Bu birçok kimsenin merak ettiği soruya Amerikan Hondata cevabını verdi. Biz de sıcağı sıcağına bu markanın Türkiye mümessili BTG Maslak’a giderek sorunun yanıtını aradık.

Yorumlar

yorum

Category: Honda, Video
Anahtar Kelimeler: , , , , , , ,
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.