BUGATTI CHIRON’DAN DAHA DENGELİ

Honda’nın rekorlara imza atmış “çim biçme makinesi” Mean Mower, ikinci versiyonuyla geri döndü. Hem de yeni rekorla!

Geçtiğimiz yıllarda geliştirdiği çim biçme makinesi ile rekor kıran Honda, birkaç yıl önce rekorunu kaptırmıştı. Bugünlerde ise Japon marka, kırılan rekoru tekrar kırarak ünvanını geri almayı başardı.

Dresden’de bulunan Dekra Lausitzring pistinde boy gösteren Honda’nın yeni çim biçme makinesi Mean Mower V2, 0’dan 161 km/s hızlanmasını 6.29 saniyede tamamlayarak yeni rekoru belirledi. Tecrübeli isim Jess Hawkins’in direksiyonu başına geçtiği Mean Mower V2, 242.99 km/s hıza ulaşmayı başardı.

Chiron’dan Daha Dengeli!

Honda’nın ateşli makinelerinden olan CBR1000RR Fireblade SP motosikletindeki 4 silindirli motora sahip Mean Mower V2, 200 beygire kadar çıkış gücü sunuyor. Yalnızca 69.1 kilogramlık ağırlığa sahip araç, Bugatti Chiron’dan bile daha iyi bir güç-ağırlık oranına sahip.

Yorumlar

yorum

BUGATTI CHIRON’DAN DAHA DENGELİ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.