UÇTU UÇTU ARONA UÇTU

Seat’ın Mini Crossover modeli Arona lansmanına dört gün kala bir etkinlik için vinçle çatıya çıkarılırken kamuflajsız bir şekilde görüntülendi.

Nissan Juke’un işi günler geçtikçe zorlaşmaya devam ediyor. Geçen hafta Kona, bu hafta Kia Stonic tanıtıldı derken şimdi de Avrupalıların atağı başladı. Yeni Ibiza ve Polo gibi MQB A0 platformundan türeyen Arona’nın görüntülerine baktığımızda ailenin diğer modellerine bir hayli benzediğini görüyoruz. Sadece Ibiza değil, Leon’un da izlerini ön kısımda taşıyan otomobilin tasarımındaki plastik süslemeler de rakipleri gibi modaya uyduğunu gösteriyor. İç mekanın görselleri paylaşıldığında da bir Ibiza görmeyi tahmin ediyoruz.

Kaputunun altında 1 litrelik TSI motorla gelecek otomobilin 115 hp güç üretmesi bekleniyor. MQB A0 platformunun doğası gereği Arona’nın sadece önden çekişli olacağı biliniyor. Ancak ilerleyen zamanda bu durum değişebilir.

Arona’yı yakın zamanda VW Grubu’ndan yeni modeller de takip edecek. Volkswagen T-Roc gelecek ve daha sonra Skoda’nın Fabia bazlı crossover modelini göreceğiz. 26 Haziran’da tanıtılacak Arona’nın yıl sonuna doğru bayilerde olması bekleniyor.

Yorumlar

yorum

UÇTU UÇTU ARONA UÇTU

| Haber, Seat |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.