SEAT’LARA GÜNCELLEME GELDİ!

VAG grubunun İspanyol üyesi Seat, en küçük modeli Mii’den en büyük modeli Tarraco’ya kadar tüm araçlarına çeşitli güncellemeler getirdi.

Yeni renk seçenekleri, güncellenen multimedya sistemleri ve çok ufak makyaj operasyonları. Düşündüğümüz zaman ilk akla gelenler bunlar, öyle değil mi? Seat, her modelinde farklı bir yenilik yaptı. Buyrun bizi ilgilendirenlerine tek tek bakalım.

Arona’ya Yeni Renk Seçeneği

Seat’ın şehir SUV’si, daha doğrusu b-crossover’ı Arona, “Pure Red” isimli yeni bir renge kavuştu. Ayrıca bu renk modelin yere yakın versiyonu olan İbiza’da da opsiyon listesine eklendi.

Ağabey Ateca Çağa Ayak Uydurdu

Henüz birkaç yıllık model olan Seat’ın kompakt SUV’si Ateca, tanıtıldığı dönemden beri aynı multimedya sistemi ile sunuluyordu. Bu güncelleme ile birlikte Ateca, VAG grubunun son nesil multimedya sistemi olan “8 inçlik” ekrana da sahip oldu. Ülkemizde satışa sunulan tüm donanımlarında bu güncelleme ile birlikte 2 adet USB portuna da kavuşan Ateca, ayrıca yine bu 3 donanım seçeneğinde “DCC” (Dinamik Şasi Kontrolü) donanımını da listeye ekliyor. Ateca tüm bunların dışında artık bagajında 230V soketi ve 12V soketi sunacak. Kardeşi Arona gibi Ateca da “Crystal Black” isimli yeni bir renge kavuşurken, FR versiyonunda “Black Pack” adı altında bir kişiselleştirme paketi de sunacak. Bu paketle birlikte ayna kapakları, tavan rayları cam çerçeveleri gibi trimler siyah renkle tercih edilebilecek.

Leon’a Özel Seri

Seat’ın en çok tercih edilen modeli Leon, “Sport Black Matt” isimli özel bir seçeneğe kavuşuyor. Bu versiyonla birlikte Leon, siyah ızgara çerçevesine, siyah yan ayna kapaklarına ve siyah 18 inç’lik jantlara sahip olacak. Aslında bu paket daha önce Opel modellerinde gördüğümüz “Black Edition” versiyonunun aynısı, daha doğrusu Seat’ca olanı. Fakat bu paket dış görünümle bitmiyor, iç mekanda da bazı dokunuşlar yapıyor. Alcantara koltuklar ve “siyah tavan döşemesi” sunan paket Leon’a yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Ayrıca Leon’da yerden yüksek versiyonu ve kardeşleri gibi “Pure Red” isimli renge kavuşacak. Ayrıca FR versiyonuna özel “Dynamic Grey” isimli bir rengi de seçenekleri arasına katacak.

Yorumlar

yorum

SEAT’LARA GÜNCELLEME GELDİ!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.