Aynı alt yapı, aynı motor, aynı aktarma organları… Bu şekilde uzayan bu liste ve kahramanlarımız Toyota Supra, BMW Z4. Peki sizce kim geçer?

CarWow ekibi tarafından düzenlenen drag yarışında “multimedya sistemlerine” kadar aynı olan Supra ve Z4, bazı Toyota sevenleri ve hatta Supra fanatiklerini kızdırsa da, neyse ki modellerin dış görünüşleri birbirinden bir o kadar uzak.

Kaputları Altında Ne Vardı?

Ufak bir hatırlatmanın ardından sizleri video ile baş başa bırakacağız. İki otomobil de BMW’nin geliştirdiği 6 silindirli motora sahip. 340 beygir güç ve 500 nm tork değerine sahip makine 8 ileri ZF şanzımanla eşleştirilerek gücünü arka tekerleklere iletiyor.

Arada Ufak Bir Fark Var

Toyota’nın Supra’sı sabit bir tavana sahipken, BMW’nin Z4’ü açılır kapanır bir tavana sahip. Hal böyle olunca arada 40 kilogramlık bir fark oluşuyor. Peki bu durum araçların birbirlerine üstünlük kurmasına yol açar mı? Cevabı videoda.

Kaynak: CarWow Youtube

Yorumlar

yorum

SUPRA MI, Z4’MÜ?: DRAG YARIŞ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.