15 Haziran’da tanıtımını yapacağı yeni 8 serisi için şimdiye kadar bir sürü teaser yayınlayan BMW, 8 serisi için yeni bir teaser daha yayınladı.

Merakla beklenen 8 serisi için, selefi 6 serisinden çok daha iyi, lüks ve sportif olacağı bol bol söylendi. Otomobil severlerin heyecanla beklediği model için yayınlanan yeni videoda ise 8 serisinin M8’e bir kala olan modeli 850i xDrive’a yer verilmiş.

850i’de ve xDrive versiyonunda 4.4 litrelik V8 motora yer verilmiş. Bu motor 530 beygir güç ve 750 Nm tork üretiyor. Bu gücün aktarım kısmında 8 ileri otomatik şanzımana yer verilmiş. Videoda izlediğimiz model aynı zamanda 4 tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulan aktif arka diferansiyele sahip. Bu sayede otomobil ile çizgisini bozmadan yüksek hızlarda virajları dönebilmek mümkün olacak.

Bu üstün yol tutuşun sağlanmasında etkili olacak başka sistemler de otomobilde sunulacak. BMW, Active Roll Stabilization(ARS) adını verdiği sistemi adaptif süspansiyonlarla birlikte 8 serisi için hazır hale getirmiş. Bu sistem otomobilin virajlarda yana yatmalarını engelleyecek. Özetle adeta bir tren, rayında gidiyormuş gibi bir yol tutuş hissi yeni coupe’nin sahiplerini bekleyecek. Tüm bu detaylar sonucunda BMW tarafından 8 serisine verilen isim ise “Centilmen Yarışçı” olmuş.

Videoda otomobilin içinden de bir süre görüntüler görülüyor. Otomobilin iç detaylarına baktığımızda hali hazırda bir BMW kullanıcısının alışmakta hiçte zorlanmayacağı güncel modelleri anımsatan bir iç mekan görüyoruz. Ayrıca videonun bir kısmında ise otomobilin motorunun incelendiği görülüyor. Tabiki bizim görebildiğimiz kısım motor kaputun altı ve büyükçe bir plastik motor koruma kapağından ibaret.

Bütün bunlar bir yana BMW’nin 8 serisinin tanıtımı için ne kadar sabırsızlandığı ve heyecanlandığı anlamak hiçte zor değil. Bu yüzden olacak ki, BMW bu kadar teaser ile 8 serisinin geri dönüşünün herkes tarafından bilinmesini istiyor.

 

 

Yorumlar

yorum

EN GÜÇLÜ 8 SERİSİ İÇİN YENİ TEASER

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.