AKARYAKITA YENİ ÖTV DÜZENLEMESİ

Akaryakıt fiyatlarındaki istikrarlı artış son dönemde halk tarafından fazlaca tepki almaya başlamıştı. Hükümet cephesinden bu artışı halka daha fazla yansıtmamak adına ÖTV’de yeni düzenlemelere ilişkin yasa bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.

Dün yaptığımız haberde geçtiğimiz günlerde gelen akaryakıt fiyatına gelen yüksek zamın ardından, yeni bir zamın daha gündeme geldiğini aktarmıştık. Son dönemde petrolün varil fiyatının ve döviz kurlarının hızlı bir şekilde yükselmesinden sonra ülkemizde üst üste gelen zamlara hükümet tarafından bugün bir önlem alındı. Çıkarılan yeni kanuna göre akaryakıta uygulanan ÖTV oranları yeni bir zam durumunda düşürülecek.

Bu sayede zam halka yansıtılmamış olacak. Akaryakıt fiyatları bugün(17.05.2018) tarihindeki fiyatla aynı seviyede tutulacak. Petrolün varil fiyatında veya döviz kurlarında yaşanan düşüşlerde ise ÖTV oranı, 17.05.2018 tarihinde uygulanan asıl oran olacak. İndirimler buna göre yapılacak.

 

Yorumlar

yorum

AKARYAKITA YENİ ÖTV DÜZENLEMESİ

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.