2 SERİSİ GRAN COUPE’DEN YENİ TEASER!

Bugün tanıtılacak olan BMW’nin en ufak dört kapılı coupe’si 2 Serisi Gran Coupe’nin son teaser’ları geldi.

Premium sedan segmentinde de üç büyükler pastayı böylelikle üçe bölecekler. Tanıtımına saatler kala son teaser’ları paylaşan Bavyera’lı üretici, modelini yeni 1-Serisi’nin izinden götürecek.

Tasarımı Nasıl?

Şöyle bir hatırlayacak olursak, 2-Serisi Gran Coupe’nin tasarımı markanın yeni tasarım diline sahip olacak. Önde seleflerine göre daha büyük bir böbrek ızgara bizleri karşılarken, en küçük Gran Coupe’nin arka yüzü ise alıştığımızdan çok farklı. Tasarım görecelidir elbette, fakat bizce 2-Serisi Gran Coupe’nin arka tasarımı X2 ve yeni 1-Serisi karışımı olmuş diyebiliriz. Bagajın ortasına doğru uzanan stoplar ve tampondaki hava kanalları otomobili agresifleştiriyor. Eğimli tavan çizgisi ise kısmen sedan kullanışlılığına sahip dört kapılı coupe imajını oldukça iyi veriyor.

Kalbinde Neler Yer Alacak?

Şimdilik net bir şey söylemek mümkün olmasa da, teaser’da yer alan versiyon M235i gibi görünüyor. En yakın rakipleri Mercedes-Benz CLA35 AMG ve Audi S3 olan seçenek, kaputu altındaki üniteyi M135i’den alıyor. 2.0 litrelik turboşarjlı ünite, 305 beygir güç ve 450 nm tork değerine sahip. Standart sunulan xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi ile gücünü dört tekerleğe 8 ileri otomatik şanzımanla aktaran model, 0’dan 100 km/s hızlanmasını 4.8 saniye civarı bir rakamla tamamlayabilecek.

Tanıtıma saatler kaldı, tüm detaylar için yalnızca birkaç saat daha beklememiz gerekecek. Takipte kalın!

Yorumlar

yorum

2 SERİSİ GRAN COUPE’DEN YENİ TEASER!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.