ŞİMDİ RS4 DÜŞÜNSÜN; BMW M3 TOURING GELİYOR

BMW resmen açıkladı; ilk kez M3 modelinin stationwagon versiyonunu üretiyor.

BMW, yeni M3 ve M4 Coupe modellerinin tanıtımının ardından tarihinde ilk kez seri üretim olarak statıönwagon modeli M3 Touring’i tanıtacak. G81 kasa koduyla üretilecek modelin geliştirme sürüşleri gelecek hafta Nurburgring Nordschleife’de başlıyor. Satın almak içinse daha 2 yıllık geliştirme sürecini beklemek gerekecek.

Kaputun altında 6 silindirlik bir M TwinPower turbo motorun yer alacağı resmi olarak açıklandı. Daha kaslı çamurluklar, dolayısıyla daha geniş basan akslar, dev hava girişleri ve arkada 4 adet egzoz çıkışı… Tipik M3 karakterleri… Şimdiye kadarki M3’lerden tek farkı, artık bir M3 ile uzun tatillere rahatlıkla gidebiliyor olmanız.

M3 Touring’in sadece gizemli bir arka siluet görüntüsü yayınlandı. Ardından da çizimler… Eğer bu çizimler gerçek olacaksa vay Audi RS4’ün ve Mercedes C63 AMG Estate’in haline.

Yorumlar

yorum

ŞİMDİ RS4 DÜŞÜNSÜN; BMW M3 TOURING GELİYOR

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.