“İ” SERİSİNE VEDA: VISION M GELİYOR

Bavyera’lı üreticinin elektrikli modelleri İ3 ve İ8 aramızdan ayrılıyor. Elektrikli bir BMW almayı düşünüyorsanız endişelenmeyin, dahası geliyor!

Kompakt boyutları ve nispeten ilginç tasarımıyla pek sık karşılaşamadığımız İ3 ve oldukça dikkat çekici duruşuyla İ8’e veda vakti. BMW geliştirme departmanının patronu Fröhlich, bu iki modelin direkt haleflerinin olmayacağını fakat bunun yerine Vision M modeliyle elektrikli ürün gamının performanslı model açığını kapatmak istediklerini belirtti.

“M; hızlı, öfkeli ve eğlenceli… Yani her zaman çalışacak bir denkleme sahip. Fakat İ3 ve İ8’in direkt halefleri üzerinde çalışmıyoruz.”

Fröhlich’in yaptığı bu açıklamadan da anlayacağımız üzere Vision M gerçek bir “M” deneyimi sunacak gibi görünüyor. Ayrıca model, pek yakında fişi çekilecek olan İ8 ile aynı karbon fiber alüminyum alt yapı teknolojisini paylaşacak. Fakat İ8’de bulunan 3 silindirli motor+elektrikli ünite birleşimi yerine iki adet elektrikli motor bulunacak. Tüm bunlar geleceğin mimarı olmasının yanında, sıfır emisyonla dahi “M” seçeneklerini deneyimleyebileceğimizi gösteriyor. “Fakat sessiz bir şekilde.” Detayları belirsiz olan konsept modeli yaklaşık olarak 3 yıl sonra yollarda görmemiz mümkün olacak.

Yorumlar

yorum

“İ” SERİSİNE VEDA: VISION M GELİYOR

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.