GÜZELLİĞİ ARTIK TESCİLLİ: ALFA ROMEO TONALE

Geçtiğimiz Cenevre Otomobil Fuarı’nda örtüsü kalkan Alfa Romeo’nun yeni konsepti Tonale, Auto & Design dergisi tarafından tasarım ödülüne layık görüldü.

Neydi şu meşhur genelleme? Japonlar sade ve dayanıklıdır, uzun ömürlüdür, Almanlar tutucudur, çok sağlamlardır, Fransızlar teknolojiktir, Amerikanlar taş gibidir, İtalyanlar göze hitap eder. Bir çoğumuzun sık sık duyduğu bu genelleme, bazı yargılar için doğru olsa da, bu şekilde sınıflandırmak günümüz otomobillerinde oldukça zor. Malum, ummadık otomobil baş yarabiliyor. Fakat değişmeyen yargılardan birisi İtalyanlar ve tasarım konusu.

Yıllardır asimetrik plakalığı, üçgen ızgarası ve sert bakışlarıyla markanın imza niteliğindeki duruşu birçoğumuzu etkilemiştir, öyle değil mi? 156’lar, amiral gemisi 166’lar ve biraz daha modern 159’lar, son yılların tarzı Giulietta’lar ve ilk SUV Stelvio… Uzunca bir liste olan şık Alfa Romeo’ların SUV’de son yorumu niteliğindeki konsept Tonale tasarım ödülüne layık görüldü. Eğer Tonale nedir diye düşünüyorsanız sizleri bir önceki Alfa Romeo Tonale yazımıza buradan yönlendiriyoruz.

İlerleyen yıllarda ağabeyi ve markanın ilk SUV’si Stelvio’nun altına yerleşecek olan Tonale, daha üretim bandına çıkmadan elde ettiği bu başarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Yorumlar

yorum

GÜZELLİĞİ ARTIK TESCİLLİ: ALFA ROMEO TONALE

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.