ASFALTIN EN İYİSİ O!

Auto Express dergisi tarafından düzenlenen Driver Power ödüllerinde bu yıl kazanan İtalyanlar oldu. “Sürüş ve Yol Tutuş” kategorisinde altın madalyanın sahibi Alfa Romeo’nun sportif sedanı Guilia!

İngilizlerin en kapsamlı müşteri memnuniyeti anketi olan Driver Power, bu yıl İtalyanların elinde. Sportif D-sedan Guilia, anlaşılan o ki markanın imajını piyasada olduğu günden beri tam olarak yansıtabilmiş.

Alfa Romeo’nun Ruhuna Uygun

Biraz geçmişe gidelim ve Alfa Romeo’nun mottolarından bahsedelim. Hatırlasanız İtalyan markanın kompakt hatchback modeli Guilietta ilk çıktığında harika bir reklam filmi ile duyrulmuştu. “Rüyaların yapıldığı maddeden yapılma otomobil.” İşte tam da bu duygulara hitap eden, sürüş odaklı, hisli otomobillerin markası Alfa Romeo İngilizler tarafından altın madalyaya layık görüldü.

Alfa Romeo’lar, bir çok insanın deyimi ile narin ve hassas otomobillerdir. Ne kadar ilgi gösterirseniz o kadar karşılık alırsınız açıkçası. Fakat bu otomobiller, size safkan bir sürüş hissi ve enfes tınılar sunarlar. İşte bu bahsettiklerimizin son ürünü ve ürün gamının ağabeyi Guilia, anlaşılan o ki tüm bu duyguları kullanıcılarına sunmayı başarmış. Gelin bir de İtalyan firmanın pazarlama direktörü Andrew Tracey’in açıklamalarına kulak verelim: “Auto Express Driver Power Ödülleri yeni bir otomobile sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu en iyi şekilde yansıtıyor. Bu yılki ödüller, Alfa Romeo Giulia’nın sahip olunabilecek en iyi otomobillerden biri olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu sonuçların kullanıcılardan gelen geri bildirimlere dayanması ise güvenilir kılıyor.”

Auto Express genel yayın yönetmeni Steve Fowler’de Guilia için şunları söyledi: “Kullanıcılar Giulia’ya bayılıyorlar. Giulia, genel sıralamada yüzde 93’lük skoru ile çok etkileyici bir sonuç elde etmesiyle dikkat çekiyor. Bu sonuç Giulia kullanmanın adeta bir rüya olduğunu da doğruluyor. Sadece motor ve güvenlik kategorilerindeki yüksek puanları ve markaya özgü tasarımı göz önünde bulundurarak konuşmuyorum. Bu sonuç, Alfa Romeo’nun geleneksel tarzda arkadan itişli bir spor sedan üretme kararının çok sevildiğini ve kabul gördüğünü doğruluyor.”

Yorumlar

yorum

ASFALTIN EN İYİSİ O!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.