ALFA ROMEO’DAN NURBURGRING VERSİYONLAR GELDİ

Alfa Romeo’nun üzerinde en çok yoğunlaştığı ve en güncel modelleri olan D-sedanı Guilia ve lüks SUV’si Stelvio’nun dünyaca ünlü pist olan Nurburgring’e özel versiyonları New York Otomobil Fuarı kapsamında tanıtıldı.

Sınırlı sayıda üretilmesi planlanan Nring’e özel bu iki versiyon, ufak dokunuşlarla standart Quadrifoglio seçeneklerden ayrışıyorlar.

Farklılıklar Neler?

Aslında iki modelin de en temel farklılıkları, standart Quadrifoglio’lara göre sınırlı sayıda üretilecek olmaları. Amerika kıtası için 110 adet kota koyulan modeller, gövdelerinde de özel olduklarını hissettiriyorlar.

Circuito Gray isimli mat gri renk ile lanse edilen Nring Edition modeller, ön ızgara ve ayna kapaklarında da karbonfiber detaylara sahipler. Ayrıca Guilia’nın tavanı da karbonfiberden oluşuyor. 19 inçlik siyah jantlar ve kırmızı fren kaliperleriyle Guilia Quadrifoglio Nring Edition, şıklığını tamamlıyor.

Stelvio Nring Edition’da ise karbonfiber marşpiyeller, çift parçalı sunroof, 20 inçlik spor jantlar ve renkli kaliperler öne çıkan bazı detaylardan. Kaliperlerden bahsetmişken, her iki model de Nurburgring’e özel Brembo’nun önde 6, arkada ise 4 pistonlu karbon seramik frenlerine sahipler.

İç mekanlara geçtiğimizde ise 2 farklı renk ile tonlama yapıldığını görüyoruz. Kırmızı ve siyah renklerin hakim olduğu iç mekanlarda direksiyon ve vites topuzu gibi sürekli temas edilen yerlerde de karbonfiber detaylar hakim. Son olarak iç mekanda belirtmemiz gereken bir diğer detay da, modellerin ateşli versiyonlarının olmazsa olmazı seri üretim numaraları. Her iki modelde de kaçıncı adet Nring Edition olduklarını gösteren detaylar iç mekanda yerlerini almış durumda.

Motor Seçenekleri Aynı Mı?

Nring Edition espirisini görsel farklılıklarla tamamlayan Alfa Romeo, kaputun altında bir farklılık yapmamış. 2.9 litrelik çift turbolu V6 ünite, 513 beygir güç ve 601 nm tork değerine sahip.

Fiyat konusuna gelirsek, iki özel otomobilin de Amerika için başlangıç fiyatları Stelvio’da 97.500$ iken, Guilia’da 91.500$ olarak belirlenmiş.

Yorumlar

yorum

ALFA ROMEO’DAN NURBURGRING VERSİYONLAR GELDİ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.