HURDA İNDİRİMİNDE YENİ GELİŞME!

Geçtiğimiz yıl meclisten geçen sıfır araç alımında sunulan hurda teşvik uygulamasında yeni bir aşama kaydedildi.

Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren hurda teşviği, sıfır araç alımında biz tüketicileri bir nebze olsun rahatlamak amacıyla uygulamaya alınmıştı. Fakat alınan sonuçları, paylaştığımız verilerden de gördüğümüz üzere bu teşvik pek de etkili olamadı. Aslına bakarsanız bu durumun herkesin bildiği birkaç sebebi var. Yüksek faiz oranları, kur farkından dolayı fiyatların normalin çok üzerinde seyretmesi ve belimizi büken vergiler… Tüm bu olumsuzlukları azaltmak adına hurda teşviki kampanyasında bir somut adım daha atılıyor.

Rakam 15 Bin Lira Oluyor

Hurda teşviki uygulamasında ötv indirimi bildiğiniz üzere 10 bin lira. Meclise sunulan yeni teklifte ise rakam 15 bin lira’ya çıkarılacak.

Şartlar Neler?

2019 yılı sonuna kadar 16 yaş ve üzeri tüm otobüs, kamyonet, otomobil, panelvan, minibüs ve kamyon gibi araçlara sahip tüketiciler araçlarını trafikten sildirip imha merkezlerine teslim eder ise bu araç için, yeni alacağı aynı cins araç için 15 bin liraya kadar ötv indiriminden yararlanacaklar.

Ne üzücüdür ki, gün geçtikçe daralan otomotiv piyasası için yetkili merciler çeşitli kampanyalar düzenlese de, sektörün rahat bir nefes alıp eski günlerine dönmesi mümkün olmuyor. Bakalım, artan 5 bin liralık ötv indirimi pazara ne kadar fayda sağlayacak?

Yorumlar

yorum

HURDA İNDİRİMİNDE YENİ GELİŞME!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.