TONALE SIZDIRILDI!

İtalyan firma Alfa Romeo’nun tek ve iri SUV’sine kardeş geliyor. Birkaç ay önce konsepti tanıtılan modelin üretim versiyonuna en yakın hali sızdırıldı.

Çağımızın hastalığı olan aşırı benzerlik durumuna Alfa Romeo anlaşılan dur diyecek. Ağabeyi Stelvio’dan oldukça farklı görünen Tonale, Cenevre Otomobil Fuarı’nın ardından karşımızdaki hali ile üretime hazır bir şekilde bekliyor.

Görsellerden anlaşıldığı üzere Tonale’ı tasarlayan kişiler en yakın rakipleri olan XC40, X2 ve Q3 ile modellerini bolca kıyaslamışlar. Cenevre’den bu yana Tonale’da değişiklikler ise önde kısalan ve genişleyen aydınlatma grubu ile irileşen ızgara olurken, ayrıca modele gerçek yan aynalar da eklenerek artık konseptten çıkıldığını Alfa Romeo mühendisleri bizlere aktarıyor.

Tonale’a bir de arkadan bakalım. Konsept halinde ağzımızın suyunu akıtan arka stop grubu, seri üretim versiyonunda da oldukça korunmaya çalışılmış, tabii ki evcilleştirilmiş. Bir dikkat çekici nokta daha var ki, açık konuşmak gerekirse bizi bizden aldı. Tonale, tamponun ortasına doğru kavislendirilmiş ve köşelere konumlandırılmış iki adet egzoz çıkışına sahip.

İç mekanda da konsept versiyondaki tasarımını yani büyük ekranlarını koruyan Tonale, 2021 yılında aramızda olacak.

Yorumlar

yorum

TONALE SIZDIRILDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.