Küçük sınıfın iddialı temsilcilerinden 208’in yeni neslinin çarpışma testi sonuçları geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı. Peki beklenileni verebildi mi?

Yeni 208, bir önceki ve 208 isimlendirmesi açısından ilk nesil olan modelin bazı kötü anılarını silmek konusunda büyük adımlar atıyor. Özellikle markanın üzerine oldukça düştüğü elektrikli seçenekler bunun en büyük göstergesi. Ama tabii ki her kullanıcının mutlaka değerlendirme kriterlerinden birisi olan güvenlik konusunda yeni 208 sizce EuroNCAP’ten kaç yıldız almıştır?

Özellikle tasarımıyla Peugeot’nun yeni tasarım dilini büyük ağabeyi yeni 508’le yansıtan küçük sınıf temsilcisi 208, içeride ve dışarıda şık detaylarıyla sınıfının en çok ilgi gören modellerinden. Fakat otomobilin çarpışma testi sonucu ise 4 yıldız ile sınırlı kaldı. Rakamsal verileri paylaşmak gerekirse yeni 208; yetişkin yolcu koruma kategorisinde %91, çocuk korumasında %86, yaya korumasında %56 ve yardımcı güvenlik sistemlerinde ise %71’lik skorlarla ayrıldı. Aslına bakarsanız yeni 208’in başarısını azaltan tek etken yaya koruması. Onun dışındaki tüm disiplinlerde model oldukça iyi sonuçlar elde edebilmiş. Yine de nihai kararı sizlerin vermesi açısından sizi çarpışma testi videosu ile baş başa bırakıyoruz.

Yorumlar

yorum

YENİ 208’İN ÇARPIŞMA TESTİ AÇIKLANDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.