ŞAMPİYON AYHANCAN!

Dünya’nın en prestijli kupalarından birisi haline gelen Porsche Carrera Cup Fransa serisinde istiklal marşımızı tüm dünyaya dinletmeyi başaran milli sporcumuz Ayhancan Güven’i tebrik ediyoruz.

30 yılı aşkın süredir düzenlenen ve dünyanın en prestijli tek marka kupalarından biri olan Porsche Carrera Cup Fransa ayağında geçtiğimiz yıl da istiklal marşımızı 1. sıradan dinleten Ayhancan Güven, bu kupayı kazanan ilk yabancı pilot olmuştu. Milli gururumuz, bu sene de sırayı bozmadı ve adını liderliğe yeniden taşımayı başardı!

Almeras By Martinet takımı adına yarışan Ayhancan, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOSFED’in de destekleriyle, Paul Ricard pistinde koşulan yarışı dün yaşadığı talihsizliklere rağmen kazanarak istiklal marşımızı tüm dünyaya bir kez daha duyurdu. 21 yaşındaki milli sporcumuzu canı gönülden tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz!

Yorumlar

yorum

ŞAMPİYON AYHANCAN!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.