VW KARARINI ERTELEDİ!

Uzun süredir ülkemiz ve Dünya otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı planladığı fabrikada durumlar ne yazık ki değişti.

Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan ve ülkemiz arasında tercihini bizden yana kullanan Alman devi Volkswagen, fabrikasını Manisa’da kurmaktan şimdilik vazgeçti!

İmaj Zedelenmesi Yaşamak İstemiyor!

Firmanın yönetim katı, Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü operasyon kapsamında şu anda kararın oylamaya sunulamayacağını Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt aracılığıyla duyurdu. Pek çok kriterde fabrikanın lokasyonu için en yakın rakibimiz olan Bulgaristan’dan önde olsak da, Suriye’nin kuzeyinde yürütülen operasyon, Volkswagen için “işleri değiştirmiş.”

Şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre firma olası bir skandal durumunda geçmişte yaşadıkları “Dieselgate” skandalı gibi atlatamayacaklarını belirtirken, 1 milyar Euro’luk yatırımla hayata geçirilecek olan proje konusunda VW şu an beklemeyi tercih ediyor.

Karar Değişmeyecek

Alman firmanın sözcüsü, bu durumun yalnızca bekleme olduğunu, Superb ve Passat’ın Türkiye’de üretileceği kararından vazgeçmediklerini de belirtti. Sözcü, nihai kararın beklemede olduğunu ve kararlarının “şimdilik” değişmeyeceğini açıklamaları arasına ekledi. Bakalım, ülkemiz açısından büyük önem taşıyan bu projenin akıbeti ne olacak? Gelişmeler için takipte kalın!

Yorumlar

yorum

VW KARARINI ERTELEDİ!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.