Bu hafta Volkswagen’in iki yaşındaki küçük crossover’i en sportif versiyonuna kavuşuyor: T-ROC R.

Küçük sporcunun gücünü 2.0 litrelik bir TSI motor üretecek ve bu gücü 4 tekerleğine 7 ileri bir DSG şanzımanla iletecek. 4 Motion dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak T-ROC R 300 beygir gücünde ve 400 Nm torkunda olacak.

Bu rakamlar, onu sıfırdan 100 km/s hıza 4.8 saniyede çıkarabilecek. Son hızı ise ne yazık ki 250 km/s ile sınırlandırılacak.

R, diğer T-ROC’lardan sportif R tamponları, dikine yanan gündüz farları, siyah yüzgeçli iri havalandırma kanalları, R logoları ve siyah radyatör ızgarası ile farklılaşıyor. Arkadaysa çift çıkışlı krom egzozları ve difüzörlü tamponu onu ele veriyor. Ayrıca istendiğinde T-ROC R, Akrapovic egzoz ile de sipariş edilebiliyor.

İçeride, alt tarafı düzleştirilmiş ve büyük vites kulakçıkları entegre edilmiş sportif direksiyon dikkat çekiyor. 8 inçlik tablet şeklindeki ekran da artık orta konsolda yer alıyor.

T-ROC R’ın fiyatı Almanya’da 43.995 Euro’dan satılacak. Türkiye’ye ise gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Yorumlar

yorum

VW T-ROC R GELİYOR: 4.8 SN

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.