TEKRARDAN 7 LİRA: BENZİNE ZAM

Her ne kadar çok üzücü olsa da, artık çok sık karşılaştığımız bu zamlar karşısında şaka bile yapabiliyoruz. “Zamma güncelleme geldi.”

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları işveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı açıklamaya göre, benzinin litre fiyatına “27 kuruşluk” zam geliyor. Gece yarısından itibaren geçerli olacak zamla birlikte benzinin litresi tekrardan 7 Lira bandına çıkacak.

EPGİS’in Twitter hesabından açıklanan bilgilere göre zam önce 23 kuruş iken, güncellemeyle birlikte 27 kuruşa yükseldi. Eşel mobil sistemin devreye alınıp alınmayacağı ise şimdilik meçhul.

“Bu güncellemeyle birlikte” İstanbul’da fiyat 6.81 TL’den 7.08 TL’ye, Ankara’da 6.89 TL’den 7.16 TL’ye ve son olarak İzmir’de ise 6.88 TL’den 7.15 TL’ye yükselecek.

Yorumlar

yorum

TEKRARDAN 7 LİRA: BENZİNE ZAM

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.