YENİ 1-SERİSİ’NİN ARKA KISMI GÖRÜNTÜLENDİ!

Aylardır çeşitli mekanlarda kamuflajıyla gördüğümüz yeni 1-Serisi’nin “amiral gemisi” modeli M135i, bu kez arkadan görüntülendi, hem de KAMUFLAJSIZ!

M140i’nin yerini alacak olan M135i xDrive, tüm çıplaklığıyla karşımızda. Kamuflajsız olarak görüntülerin sızdırılmasına da bakıldığında modelin tanıtımının yakında olacağını söyleyebiliriz.

Nasıl Görünüyor?

Herkesin ortak görüşüdür bu. “Tasarım görecelidir.” Fakat yeni 1-Serisi’nin ateşli versiyonu olan M135i’nin arka kısmınu beğenmeyen, tahmin ediyoruz ki zor bulunur. Seleflerine göre oldukça iddialı duran arka tasarım, keskin hatlara, bagajın ortasına doğru daha fazla uzanan stop tasarımıyla ve BMW’nin son yıllarda en çok tercih ettiği mavi rengiyle yeni M135i çok şık! Ürün gamının yeni kodlaması olan “G” harfiyle piyasaya sunulan diğer ağabeyler ve özellikle yerden yüksek kardeşi X2 gibi bir arka tasarıma sahip olan model, çift egzoz çıkışlı difüzör tasarımıyla tasarımı tamamlıyor.

Şöyle Bir Hatırlayalım:

Audi S3 Sportback ve Mercedes AMG A35’in rakibi olan 1-Serisi M135i xDrive, yerden yüksek kardeşi X2 M35i’deki gibi 2.0 litrelik turboşarjlı motora ve 306 beygire sahip olacak. Tork değeri hala açıklanmasa da, X2’de 450 nm tork değeri sunan bu motor, M135i’de de benzer değerler sunacaktır diye düşünüyoruz. Yalnızca 8 ileri otomatik şanzımanla sunulacak olan model, standart olarak M Sport diferansiyel ile birlikte gelecek. Ayrıca FAAR isimli yeni platforma geçişle birlikte zayıflayan M135i, standardında önden çekişli bu platform sayesinde iç mekanda daha geniş bir alan sunacak. Bu sayede selefine oranla 20 litre genişleyen bagajıyla birlikte toplam değeri 380 litreye çıkacak.

Sınıfında rekabeti iyice artıran M135i’nin tanıtımı için gün sayıyor ve merakla bekliyoruz.

Yorumlar

yorum

YENİ 1-SERİSİ’NİN ARKA KISMI GÖRÜNTÜLENDİ!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.