Honda Civic EuroNCAP çarpışma testlerinden tam not alamadı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen en güncel EuroNCAP çarpışma testlerinde Alfa Romeo Stelvio, Honda Civic, Seat Ibiza, Hyundai i30, Volkswagen Arteon ve Opel Insignia yer almıştı. Bunlardan sadece Honda Civic haricinde olanlar testten 5 yıldız ile ayrılırken Civic’in karnesi 4 yıldızda kaldı.

Civic, şerit takip asistanı ve aktif yaya acil fren sistemi gibi testlerden tam puanla ayrılırken, yıldızını çocuk güvenliğinden kaybetti. Ön çarpışma testleri ve yaya çarpışmalarında hiç bir sorunu bulunmayan Civic, yandan gelen darbelerde yan hava yastıklarının yeterli basınçta açılmamasından dolayı, arkada oturan 10 yaşındaki çocuğun kafasını sert yüzeye çarpması nedeniyle tam puan alamadı.

Teste katılan diğer otomobillerin EuroNCAP çarpışma videolarını da önceki haberlerimizden izleyebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

VİDEO: CIVIC ÇARPIŞMA TESTLERİNDE NEDEN 4 YILDIZDA KALDI?

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.