TEASER’I GELDİ!: BMW 8-SERİSİ GRAN COUPE

BMW’nin en iri sporcusu yeni 8-Serisi’nin teaser görüntüsü, markanın Facebook sayfasında paylaşıldı. Üstelik yalnızca aracın fotoğrafı değil, tanıtım tarihi de!

En son birkaç ay önce casus fotoğrafçılar sayesinde yüzünü görebildiğimiz Bavyera’lı üreticinin 4 kapılı sportif coupe’si, gölgeli teaser görüntüsü ile bizlerle. Kamuflajsız da olsa silüet tarzındaki görüntüsüyle yeni 8-Serisi hala gizemini koruyor.

Nasıl Görünüyor?

Alman üretici, bizlere yani otomobil gazetecilerine ne yazık ki hiç fırsat vermeyerek işini garantiye almış. Kısacası, BMW paylaşılan fotoğrafın üzerinde ışık artırımı ile oynamalara karşı önlemini alarak tasarım hakkında yeni ipuçları kazanmamıza izin vermiyor. Tüm detaylar için tanıtım tarihini beklemek şart gibi. Fakat silüet olarak yorumlayacak olursak, aracın profilden görünen kadarıyla çizgileri ve duruşu gayet net, ki bu durumu casus fotoğraflardan da bir kaç ay öncesinde görmüştük. Aracın A sütunu ve ve tavan çizgisi halihazırda piyasada bulunan modelle aynı görünürken, C sütunu tasarımı ise ilave edilen iki kapıyla birlikte oldukça özgün duruyor. Aracın arka kısmı ise coupe seçenekle aynı.

İç Mekanda Neler Var?

Aracın iç mekanı ise yine halihazırda piyasada bulunan 8-Serisi coupe ile aynı olacak iken, kalite konusu ise yine oldukça üst seviyede olacak. Donanım seviyesine bağlı olarak da kalitenin daha da artacağını düşünüyoruz.

Motor Seçenekleri Neler Olabilir?

8-Serisi Gran Coupe’nin kaputu altında da kesin gözüyle baktığımız 4.4 litrelik V8 ünite, Çift turbosuyla 530 beygir güce sahip. Bir diğer seçenek ise muhtemelen güçlü ve 6 silindirli dizel ünite olacaktır diye tahmin ediyoruz. 8-Serisi Gran Coupe’nin “M” versiyonu ise muhtemelen güncel M5’ten tanıdığımız 608 beygirlik ünite olacaktır fakat aracın M versiyonu için birkaç yıl beklemek gerekebilir.

Yorumlar

yorum

TEASER’I GELDİ!: BMW 8-SERİSİ GRAN COUPE

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.