GUILIA VE STELVIO’LAR GERİ ÇAĞIRILIYOR!

İtalyan firma Alfa Romeo’nun iki orta sınıf modeli de, piyasaya çıkalı daha bir kaç yıl olsa da teknik bir problemden kaynaklanan arıza sebebiyle modeller geri çağırılıyorlar.

Fiat-Chrysler grubu FCA, çoğunluğu Amerika kıtasında bulunan yaklaşık 60 bin kadar Stelvio ve Guilia’yı geri çağırıyor. 2017 ve 2019 yılları arasındaki otomobilleri kapsayan çağırma için araç sahiplerina haber verilmeye başlandı.

Sorunun Kaynağı Ne?

Bir Alfa Romeo çalışanının test sırasında fark etmesiyle ortaya çıkan problem, adaptif hız sabitleyicinin devreden çıkmaması. Bilirsiniz, her modelde hız sabitleyici (adaptif ya da normal) aynı şekilde çalışır, frene bastığınız anda da devre dışı kalır. Stelvio ve Guilia modellerinde ise sürücü frene bastığı anda sistem çalışmaya devam edebiliyor. Devre dışı bırakmak içinse bir süre frene basılı tutmak gerekiyor.

Eğer sizde Stelvio ya da Guilia sahibi iseniz, mutlaka Alfa Romeo ile temasa geçin.

Yorumlar

yorum

GUILIA VE STELVIO’LAR GERİ ÇAĞIRILIYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.