INFINITI AVRUPA’DAN ÇEKİLİYOR!

Geçtiğimiz haftalarda Avrupa kıtası’ndaki düşük satış rakamlarından dolayı çekilme kararı almanın eşiğinde olan Infiniti’nin haberini sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise o karar kesinleşti. Japon Mercedes’i Batı Avrupa’ya veda ediyor!

Nissan’ın alt markası konumunda yer alan Japon lüksü Infiniti, bir süredir ortada dolaşan dedikodularından sonra ne yazık ki çok düşük satış rakamları nedeniyle Batı Avrupa’dan çekilme kararı aldı. İngiltere’de üretilen QX30’un da fişini çekeceğini duyuran marka, kimseyi mağdur etmemek adına Sunderland’de bulunan fabrikasındaki çalışanlarına da titiz davranacak.

Infiniti bölgeden tamamen çekilirken, müşterilerini de mağdur etmemek adına servis ağı ve satış sonrası hizmetlerini bir süre daha sürdürmeye devam edecek. 2020 yılında gerçekleşecek olan bu karar, markanın Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi satış yaptığı pazarları etkilemeyecek.

Bu kararla birlikte 2021’de çağa ayak uydurmak adına elektriklenme projelerini hızlandıracak olan Infiniti, dizel motorlarını da sonlandıracak. Daha çok söz sahibi olduğu Çin ve Amerika pazarlarına yönelik çalışmalarda bulunacak olan marka, bununla birlikte SUV ve türevi modellerine ağırlık verecek. Önümüzdeki yıldan itibaren de Infiniti 5 yeni model duyuracak.

Yorumlar

yorum

INFINITI AVRUPA’DAN ÇEKİLİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.