VW’DEN JÜBİLE: 4.0 V8’E VEDA

Alman üretici Volkswagen, Cenevre Otomobil Fuarı’nda son güçlü dizelini Touareg kaputu altında tanıttı. Marka’nın pazarlama şefinin yaptığı açıklamalara göre ise V8’li Touareg, koleksiyonluk olacak.

Bir kaç yıldır “dieselgate” skandalıyla başı dertte olan VW grubu ve sonrasında açığa çıkan bir çok marka, yavaş yavaş elini eteğini dizelden çekmeye başladı. Olayların merkezinde yer alan Volkswagen ise dizel motor konusunda ısrarcı olmasa da üretime devam etti. Fakat artık en büyük hacimli TDI’a veda vakti. Adının dizelle anılmaması gereken markalar arasında başı çeken VW, V8’inin jübilesini yapıyor.

Teknik Veriler Neler?

4.0 litrelik V8 dizel makina, 421 beygir güce ve 900 Nm tork değerine sahip. 0-100 hızlanmasını 4.9 saniyede tamamlayabilen güçlü Touareg, 4Motion’la donatılmış ve 8 ileri oranlı şanzımana sahip.

Volkswagen’in pazarlama şefi Jurgen Stackmann’ın son V8’li Touareg’le ilgili açıklamaları ise şu şekilde; “Touareg’in önemli bir otomobil olduğuna inanıyoruz. Kendisine bir V8 eklemek özel bir onurdu ve onun bir koleksiyon modeli olacağını düşünüyoruz.”

Yorumlar

yorum

VW’DEN JÜBİLE: 4.0 V8’E VEDA

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.