LPG’DE EŞEL DEVRİ!

Dün gece 5 kuruş zamlanan LPG, bu zammı pompa fiyatına yansıtmayacak çünkü, 2019 yılı içerisinde ilk kez “eşel mobil sistemi” kullanan akaryakıt cinsi olacak.

Benzin ve motorinde geçtiğimiz yıl 17 mayıs’ta başlayan uygulama, 8 ocak’ta son bulmuştu. Bu yüzden yeni yıl itibariyle ilk kez “eşel mobil sistemi, Likit Petrol Gazı’nda devreye alındı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın açıklaması ise şu şekilde oldu; “13/03/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 5 kuruş Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.”

Hatırlarsanız, eşel mobil sisteminin geçici bir süre kullanımından sonra benzin 50 kuruş zam görmüştü. Bu yüzden, umarız bu durum LPG ile sınırlı kalmaz.

Yorumlar

yorum

LPG’DE EŞEL DEVRİ!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.