CORSA GSi YENİDEN DOĞUYOR

Ateşli hatchback segmenti affı olmayan bir savaş meydanı gibidir, zayıf olana yer yoktur. Bir marka yeni bir model ile bu meydana çıkıyorsa güçlü olmalıdır, aksi takdirde silinir gider. Ama hepsinden daha iyi bir otomobil çıkarsa ortaya, o zaman da bir anda kral olur. Opel Corsa OPC ise tam ortada bir model.
Opel de yeni trende ayak uydurdu. Daha ulaşılabilir (düşük fiyatlı), sürüş dinamikleri olarak güçlü, ancak zirvedeki versiyonundan motor olarak daha güçsüz versiyonlar üretme fikrine bağlı olarak efsane GSi serisini tekrar devreye soktu. OPC ailesinin bir basamak altında yer alan GSi serisi Insignia ile başladı, Corsa ile devam ediyor.
150 bg’lik 1.4 litre turbo motor kullanılan Corsa GSi’ın sürüş dinamiklerinin örnek aldığı ağabeyi OPC ile çok benzer olduğu söyleniyor. OPC’nin altyapısı ve yürüyen aksamını kullanan GSİ’ın OPC’ye göre 60 bg evcilleştirilen ve hacmi daralan motoru sayesinde etiket fiyatının da bir hayli uygun olacağı söyleniliyor.
GSi’ın kabininde de eksiklikler var tabi ki. OPC’nin müthiş Recaro koltukları gibi eksiklikler aradaki fiyat farkını artıran öğeler arasında. Tabi ki istenildiğinde ücret dahilinde Recaro’lar opsiyon olarak alınabiliyor. Ancak direksiyon simidi, vites topuzu ve metal pedallar OPC ile aynı olarak standart donanımda geliyor.
Corsa GSi 2019 yılında caddelere çıkacak.

Yorumlar

yorum

CORSA GSi YENİDEN DOĞUYOR

| Opel, Son Durum, Yeni |
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.