Honda sonunda Civic Sedan modelinin dizel motorlu versiyonunu satışa sundu.

Bugün yapılan lansmanla tanıtılan Civic i-DTEC iki donanım paketiyle satılıyor. Elegance donanım paketine sahip model 121.000 TL, Executive ise 130.000 TL’den alıcılarını bekliyor.

Şimdilik sadece manuel şanzımanla satılacak dizel Civic’lerin otomatik şanzımanlı seçeneği ise Temmuz ayında gelecek. C-RV’lerde kullanılan ve çok beğenilen 9 ileri tork konvertörlü ZF şanzımanla gelecek olan Civic i-DTEC’in teknik detayları da şu şekilde:

Honda Civic 1.6 i-DTEC
Motor:1596 cc, 4 silindir, turbodizel
Güç: 120 bg @ 4000 d/dak
Tork: 300 Nm @ 2000 d/dak
Performans: 9.8 sn, 201 km/s
Tüketim: 3.5 lt/100 km
Ağırlık: 1314 kg
Bu otomobili merak ediyorsanız geçtiğimiz günlerde Roma’da kullanmış ve test videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

yorum

CIVIC DİZEL KAÇ PARA?

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.