HİBRİT SEÇENEĞİ GELDİ: OPEL GRANDLAND X

Opel’in PSA ortaklığı sonucunda piyasaya sunduğu ikinci modeli Grandland X, hibrit versiyonuna kavuştu. Kaputunun altında sundukları ile Hibrit Grandland X oldukça iyi bir seçenek.

PSA’nın Opel’i satın almasıyla birlikte Alman üretici ürün gamını genişletti ve Fransız’ların nimetlerinden yararlandı. Opel’in B – Crossover’ı Crossland X’inden sonra ikinci PSA ortaklığının meyvesi olan Grandland X hibrit teknolojisiyle donatılmasının yanı sıra, Opel’in ilk hibrit üniteye sahip üretim modeli de oldu.

Teknik Veriler Neler?

Opel’in 3008’i, kalbinde 1.6 litrelik PSA’nın turbo benzinli ünitesini barındırıyor. 200 beygirlik 4 silindirli üniteye ek olarak iki adet 109’ar beygirlik elektrikli motorlar Grandland X’in gövdesi altında yer alıyor. Öndeki elektrikli motor 8 ileri şanzıman ile birlikte çalışırken, arkada bulunan elektrikli motor istenildiği takdirde dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte de çalışıyor. Toplamda 300 beygir güç ve 450 nm tork değeri sunan ünite, kıyaslamak gerekirse Opel’in güncel ürün gamındaki en güçlü otomobil olan 260 beygirlik Insignia GSI’dan daha güçlü ve aynı zamanda doğal olarak daha çevreci.

0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlayan Grandland X Hibrit, 219 km/s son sürate de sahip. Yalnızca hibrit olarak kullanıldığında 49 gr/km karbondioksit salgılayan model, 2.2 litre’lik yakıt ortalamasına da sahip. Oldukça etkileyici bir değer.

Ne Zaman Satışta?

Opel, hibrit Grandland X’ini önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde satışa sunmayı planlıyor. Aracın teslimatları için ise önümüzdeki yılı beklemek gerekecek.

Yorumlar

yorum

HİBRİT SEÇENEĞİ GELDİ: OPEL GRANDLAND X

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.