GOLF 8 İÇİNİ AÇTI!

Yılan hikayesine dönen sekizinci nesil Golf’ün tanıtımı için zaman azalıyor. Geliştirme evresinde teknik problemler yaşayan, tanıtım tarihi ertelenen Golf’ten güzel haberler de geliyor. Bakalım, yeni nesil Golf’ün kabini nasıl görünüyor?

Kabinde Radikal Değişim Var!

Otomotiv camiasının değişmeyen gerçeklerinden biri haline gelen Golf’ün nesillerdir değişmeyen tasarımı, 8. nesli ile birlikte de kaldığı yerden devam edecek. Aslına bakarsanız 4. nesil Golf’ten beri döneme ayak uydurarak var olanı güncelleyen Volkswagen, bu sayede riskten uzak bir şekilde 3 nesil tamamladı ve Golf hala sınıfının lideri. Fakat söz konusu iç mekan olunca Golf, kabininde adeta bambaşka olmuş diyebiliriz.

Minimalist Tasarım Kabinde Hakim

Hatırlayacak olursak, halihazırda piyasada olan Golf 7.5’ta bulunan Highline donanım seviyesinde dijital gösterge paneli standart olarak sunuluyor. Kıyaslama yapacak olursak yeni nesil Golf’te ise neredeyse tüm kabin dijital olacak. Ön konsolda havada asılı duran multimedya ekran tasarımı konsolun iki kat şeklinde tasarlanmış olması sayesinde bir önceki nesil Mercedes A-Serisi gibi rakiplerinden hatırladığımız o sevilmeyen görüntüye sahip değil. Ağabeyi Passat’tan artık aşina olduğumuz konsolun bir ucundan diğer ucuna tek parçaymış gibi uzanan havalandırma menfezleri ise Golf’ü olduğundan daha premium göstermiş diyebiliriz. VAG grubunun kompakt modelleri arasında tabiri caizse grubun lideri diyebileceğimiz Audi A3 de bulunan iç mekan tasarımına benzer bir tasarıma sahip yeni Golf, bu sayede minimalist tasarım felsefesinden nasibini almış gibi görünüyor. Makyajlanan Passat’tan hatırladığımız yeni direksiyon simidi tasarımına da kavuşan sekizinci nesil Golf, kapı içi tasarımında da ufak değişikliklere gitmiş.

Herşey Daha Fazla Dokunmatik!

Multimedya ekranının hemen altında konumlandırılan klima kontrol ünitesi de dijitalleşmeyle fiziksel düğmelerin yerine dokunmatik paneller ile donatılmış. Biraz tahmin yürütecek olursak, görsellerde gördüğümüz Golf dolu olarak tabir edilen bir donanım seçeneğine sahip değil. Ufak jantları, manuel şanzımanı gibi detayları sayesinde böyle bir tahminde bulunacak olursak ve takriben orta seviye donanım seçeneğinde Golf böyle bir kabin sunacak ise, kompakt sınıfta çıta bir kez daha yukarıya taşınmış diyebiliriz.

Selefi Golf 7.5 ile çok bir farklılığı bulunmayan sekizinci nesil Golf’ün örtüsü Eylül ayında kalkacak. Her gün daha da heyecanlanıyoruz. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız takipte kalın!

Yorumlar

yorum

GOLF 8 İÇİNİ AÇTI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.