PSA İLE FCA BİRLEŞİYOR MU?

Daha öncesinde Opel’i satın alan PSA (Peugeot, Citroen, DS) grubu bugünlerde yeni ortaklıklar peşinde.

Son zamanlarda hızla artan ortaklık anlaşmaları otomotiv endüstrisinde yeni modeller ve yeni versiyonlar görmemizin en büyük etkeni. İki ezeli rakip Mercedes-Benz ve BMW’nin bile ortaklık anlaşması imzalaması bu durumun en güzel örneklerinden birisi. PSA grubunun CEO’su Carlos Tavares, grubun Avrupa kıtasının dışında faaliyet gösterebilmesi adına bu anlaşmayı yapacaklarını söyledi. Bloomberg’e göre PSA, potansiyel birleşme veya işbirliği planlaması yapıyor.

FCA CEO’su Mike Manley Cenevre Otomobil Fuarı’nda verdiği röportajda bu anlaşmanın Fiat’ı güçlendireceğini söyleyerek anlaşmaya sıcak baktıklarını belirtti.

JLR ile yani Jaguar-Land Rover grubu ile de işbirliği yapmayı planlayan PSA, otomotiv sektöründe kartların yeniden dağıtılmasını sağlayacak. Bakalım, şimdilik kesinlik söz konusu değil fakat, iki taraf da bu ortaklığa sıcak baktıklarını belirtti. Önümüzdeki günlerde yeni gelişmeleri sizlere bildireceğiz bizi takipte kalın!

Yorumlar

yorum

PSA İLE FCA BİRLEŞİYOR MU?

| Haber |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.