BMW ASLA O MODELİ ÜRETMEYECEK

Bavyera’lı üreticinin Avustralya’daki ismi patron Vikram Pawah, yaptığı açıklamalarla BMW’nin asla o modeli üretmeyeceğini söyledi. İşte detaylar..

Daha önceki birkaç yazımızda da belirttiğimiz gibi son zamanların yükselen trendi “yüksek” araçlar. SUV ile başlayan bu yüksek modellerin “yükselişi” açıkçası dur durak bilmiyor. Bir çok segmentten bir çok firmanın rağbet ettiği gün geçtikçe eli güçleşen bu segment adeta bir çığ gibi büyüyor. Mercedes-Benz’in bile dahil olduğu pick-up pazarı ise SUV’lerin kuzeni konumunda. Aslında çok daha öncesinden beri var olan bu segment, son yılların SUV modeller ile birlikte en çok sevilen sınıfı oldu. Almanından, Japonuna bir çok firmanın varlık göstermek istediği bu segmente katılım göstermeyenler de oldu elbette. İşte onlardan birisi, BMW!

Şöyle bir geçmiş-bugün kıyası yapalım. Bavyeralı üretici, hepimizin bildiği gibi çizgisini asla bozmadı. Sportifliği ve lüksü birleştiren üreticinin daima mottosu bu yönde oldu ve çeşitli ortaklıklarla açıkçası macera aramadı. Yalnızca bildiği işe odaklandı ve onun üzerine ortaya ürünler koydu. Neyse, biz lafı çok uzatmayalım sözü BMW Avustralya’nın patronu Vikram Pawah’a bırakalım: “Şu anda böyle bir otomobile ihtiyacımız yok. Lüks araçlarımıza odaklanmış durumdayız ve bu her zaman böyle olacak.”

Kısa ve öz açıklamadan da anladığımız üzere BMW’nin böyle bir planı yok ve uzun vadede de olmayacak gibi görünüyor. Çünkü marka, bizim de belirttiğimiz gibi genlerine bağlı kalmak ve yalnızca en iyi bildiği işi yapmak istiyor. Burda amacımız asla diğer markaları eleştirmek değil, kesinlikle. Çünkü bu tür pazarlara büyük risk alarak girip başarılı olmuş bir çok üretici var ki, çoğunun örneklerini günlük hayatımızda oldukça sık yollarda görüyoruz. Fakat hepimizin bildiği gerçek var ki o da şudur: BMW yalnızca otomobil üretiyor.

Yorumlar

yorum

BMW ASLA O MODELİ ÜRETMEYECEK

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.