TAYCAN İÇİNİ AÇTI!

Geçtiğimiz yıl “Mission E” ismiyle anılan Stuttgart’lı üreticinin elektrikli sedanı Taycan, nihayet iç mekanıyla yakalandı. Defalarca kez dış görüntüsüyle karşımıza çıkan otomobil, bu sefer içini de açtı!

Geçtiğimiz yıllarda isminin Taycan olarak resmileşmesiyle “Mission E” isimli konseptine sadık kalarak üretime doğru yürüyen Porsche’nin elektrikli sedanı, güzel haberlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Taycan Forum isimli bir siteden paylaşılan görselle birlikte nihayet hiç bir türlü görme fırsatı bulamadığımız elektrikli sedanın iç mekanını böylelikle görme fırsatı bulmuş oluyoruz.

Nasıl Görünüyor?

Esin kaynağı olan “Mission E” konseptiyle daha ön konsolu itibariyle benzeşen Taycan, bu görüntüyle bizleri mutlu ediyor. Konsept halinde gördüğümüz fakat şu anda da Taycan’ın ön konsolunda gördüğümüz gömülü ekran tasarımı oldukça şık. Koyu renkli bir ambiyansa sahip Taycan’ın kabini, umuyoruz ki premium otomobil olmanın bir kuralı haline gelen krem deri ve krem ön konsol kombinasyonunu da sunacaktır diye düşünüyoruz. Ayrıca, görselin detaylarına baktığımızda yolcu koltuğunda bulunan bir çok ayar düğmesi de, gözlerden kaçmıyor.

Haberimizin başlığında yer alan görsele bakacak olursak, Taycan’ın dijital göstergeleri bize anlatıyor ki, araçta Sport Chrono paket bulunacak. Fakat bu bir ihtimal. Kesin bir şeyler için bir miktar daha beklememiz gerekecek.

Porsche’nin elektrikli sedanı Taycan, Eylül ayında resmi olarak tanıtılacak. Henüz testleri daha bitmemiş olan aracın ilk etapta üretim adedi ise 20 bin olarak hedeflenmiş durumda.

Yorumlar

yorum

TAYCAN İÇİNİ AÇTI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.