UFAK DOKUNUŞLAR: MAKYAJLI OPEL ASTRA

Makyajını iyice azaltan Opel’in kompakt hatchback oyuncusu Astra’da işler yolunda görünüyor.

PSA’nın satın almasıyla Opel, son birkaç yıldır PSA’nın yeni teknolojilerine ve çeşitli nimetlerine sahip oldu. Fakat Opel, mevcut çizgisinde de ilerliyor, en azından şimdilik. Böyle diyoruz çünkü PSA’da Opel’den daha fazla kendisine ait teknoloji barındırmasını istiyor. Neyse, biz Astra’ya dönelim. Değişiklikleri fark edebildiniz mi?

Yenilikler Neler?

Üretime hazır görünen Astra, yakalanan kamuflajlı haliyle pek de değişmeyecek gibi görünüyor. Hatta şimdiden belirtmemiz gerekirse, içeride hiç bir değişiklik olmayacak. Aracın ön yüzünde ise neredeyse tüm tamponu saran kamuflajdan anladığımız kadarıyla tampon tasarımında ufak farklılıklar göreceğiz. Halojen farın üstünde bulunan mercekli farlar da modelin bizce ya düşük ya da orta versiyonu olacak. Makyaj öncesinde Excellence ve Dynamic isimleriyle anılan yüksek donanım seviyelerinde full led farlarla gelen ön far grubu, makyaj sonrasında da aynı şekilde devam edecek.

Arka kısımda da gizlenen arka stoplar, arka farların grafik tasarımının değişeceğinin habercisi. Bagaj kapağının üzerinde yer alan ufak kamuflaj parçaları da kapağın altında bir kaç değişiklik görebileceğimiz anlamına geliyor.

Tüm bunların dışında bildiğimiz Astra olarak devam edecek olan modelde “çamurlukların üstünde yer alan sinyaller bile aynı”. Çünkü bizce bu kadar teknolojik açıdan dolu bir modelde sinyalli aynaların bulunmaması garip. Ya da arka koltuklarda kol dayamanın hiç bir donanım seviyesinde bulunmuyor olması. Bu tür ufak detaylar ilginç geliyor. Belki de farklı bir sebebi vardır, kim bilir. Fakat tüm bu ufak detaylara rağmen Astra, oldukça güçlü ve teknolojik bir model olarak göz dolduruyor.

PSA Grubu, modelde kendi motorları olan 1.2 litrelik turbo benzinli ünite ve 1.5 litrelik yeni Bluehdi motorların yer almasını istediğini belirtirken, çok yakında belki de Astra kaputu altında başlangıç seviyesi için atmosferik 1.4 litrelik motor yerine 1.2 litrelik turbo üniteyi görebiliriz. 1.5 litrelik motorun 1.6 litrelik CDTI ünite yerine geçmesi ise tahminimizce kimilerini mutlu edecekken, kimilerini memnun etmeyebilir. En iyisi bekleyip görmek, bizi takipte kalın!

Yorumlar

yorum

UFAK DOKUNUŞLAR: MAKYAJLI OPEL ASTRA

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.