BU HAYAL GERÇEK OLABİLİR

Rc-workshop’un hazırladığı bu görselde Alfa Giulia’yı DTM formunda görüyorsunuz. Alfa’nın motorsporlarındaki başarısına duyduğumuz özlemi bir kez daha hatırlatan bu illüstrasyon günün birinde gerçek olabilir

Alfa Romeo 155 Ti V6’ya gönderme yapan bu tasarım bir gün gerçek olabilir. FCA Grubunun CEO’su Sergio Marchionne Alfa Romeo’yu tekrar ciddi bir rekabetin içinde görmek istiyor. Geçtiğimiz yıl F1’de yarışan Ferrarilerde logosunu göstermeye başlayan İtalyan efsanesinin ikinci bir takım olarak da F1’e dahil olacağı konuşuluyordu. 2016 Yılında TCR yarışlarında Giulietta ile mücadele eden Alfa Romeo’nun geleceğinde bol bol soru işaretleri yer alıyor.

Bunun yanında Nürburgring’de sınıfının rekorunu kıran Giulia pistte de BMW 3 Serisi ve Mercedes C Serisi’ne cevabını verse fena olmaz. Daha önce bunu başardılar. 155 V6 Ti ile 1993 yılında Nicola Larini DTM’de rakiplerini alt ederek şampiyonluğa ulaşmıştı.

Larini’nin 1996 yılında kullandığı DTM’de markalar ikincisi olan 155 V6 Ti

Yorumlar

yorum

BU HAYAL GERÇEK OLABİLİR

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.