Bu casus fotoğraflar BMW Z5 ile aynı yerlerde çekilmiş. Üretim öncesi formu da olsa, yeni Toyota Supra’nın da Coca Cola şişesi formunda bir tasarımı olacağı çok bariz. Tavan yine çift bombeli. Ayrıca bagaj kapağının ve spoylerinin de BMW Z4 Coupe’yi andırdığını da görmezden gelmemek olmaz.

Bu tasarımın, Toyota’nın yeni Supra’ya gönderme yaptığı FT-1 Concept’iyle pek alakası yokmuş gibi görünüyor. Daha çok sıradan bir iki kişilik spor otomobilmiş gibi duruyor. Showroom’lara çıkmadan önce gerekli eklentiler yapılır, merak etmeyin.

Supra da BMW Z5 gibi en az iki motora sahip olacak. 2 litrelik bir turbo dört silindirli ve Bavaryalı’nın yeni B58 kodlu 3.0 litrelik düz altı silindirlisi. Bunun yanında Toyota’nın hibrit teknolojisini Supra’ya da adapte edeceği yüksek ihtimaller arasında. Hibrit Supra da muhtemelen en güçlü versiyon olacak ki en az 400 bg bekleyebilirsiniz.

Dedikodulara göre Supra, Magna Steyr’in Avusturya’daki tesisinde üretilecek ve üretim adedi yılda 60 bin civarı olacak. İki makineden en az birinin bu yıl sonunda gösterileceğini, 2018’de de satışa çıkacağını düşünüyoruz.

 

Yorumlar

yorum

TOYOTA SUPRA TESTTE YAKALANDI

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.