DEDİKODULARA CEVAPLAR GELDİ: TOYOTA GT86

Bir kaç aydır Toyota’nın 2013’ten beri yollarda gördüğümüz coupe’si GT86’nın üretiminin biteceği yönünde bilgiler alıyorduk. Son durum bugün netleşti. GT86, Subaru ile birlikte geliştirilecek!

Toyota, her ne kadar ikinci nesil GT86 geliştirilmeyecek iddialarını yalanlasa da durum kesinlik kazanamamıştı. Konuya ilişkin açıklamayı Toyota Avrupa pazarlama şefi Matt Harrison yaptı. Harrison, GT86’nın ilk neslinin oldukça başarılı olduğunu ve ikinci neslinin de geliştirileceğini söyledi. Yeni Supra ile birlikte birbirlerine zarar vermeden barış içinde yaşayacaklarını belirtti.

Yeni 86’nın Subaru ile birlikte geliştirileceğini söyleyen Harrison, iki firmanın otomobil için bağ kurmasını “doğru bir varsayım” olarak niteledi.

Şimdi Ne Olacak?

GT86, Subaru ile birlikte geliştirilecek. Peki açıklamalarda yer alan başarı Toyota için ne ifade ediyor sizce? Bir spor otomobil, markanın kompakt hb ya da sedanı kadar çok satabilir mi ? Elbette hayır. Fakat Toyota’nın bile bu konuda gördüğü başarı otomobilin kendi sınıfı standartlarında. Ayrıca Harrison’a göre, GT86 modelinin seride tutulmasının sebebi, modelin markaya kattığı heyecan ve duygusal çekicilik. O zaman yaşasın spor otomobiller, yaşasın GT86!

Yorumlar

yorum

DEDİKODULARA CEVAPLAR GELDİ: TOYOTA GT86

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.