Volkswagen Detroit Fuarı’nda başta Kuzey Amerika’da satılmak üzere hazırladığı yedi kişilik Tiguan Allspace modelini tanıttı

Atlas’la birlikte girdiği Amerikan SUV pazarında ikinci model olarak Tiguan’a şans veren Volkswagen, büyük adamlar ve büyük ihtiyaçları için büyük bir Tiguan hazırladı. Bu hormonlu Tiguan’ın ülkemizde satılan modelden en büyük farkı daha büyük boyutları ve dolayısıyla taşıma kapasitesi. Amerika’nın Tiguan’ı bu model olsa da ülkemizde bu otomobile biz ilkbahardan itibaren Tiguan Allspace diyeceğiz. Dış mekanda da kaputun daha yüksek oluşundan ve yeni tampon ızgaralarından Allspace’i standart Tiguan’dan ayırt edebileceğiz.

Teknik olarak bakacak olursak, Tiguan’ın bagajında iki kişiye yer açmak adına MQB platformunda bir takım değişiklikler yapılmış. Aks mesafesini 110mm uzatarak bu mesafeyi 2.791mm’ye yükseltmişler. Bu değişiklik otomobilin toplam uzunluğunun 215 mm artmasına ve uzunluğun 4.704 mm’ye ulaşmasını sağlamış. Bundan ikinci sıradaki yolcular da 60 mm ekstra diz mesafesiyle faydalanmış. En önemli konu olan bagaj ise 115 litre büyüyerek 730 litrelik devasa hacme ulaşmış. Eğer ikinci sıra koltukları da yatırırsanız bu rakam 1.770 litreye yükseliyor.

Az önce de belirttiğimiz gibi bu hormonlu Tiguan, Allspace ismiyle birlikte ilkbahar aylarında ülkemizde satışa sunulacak. İlk gösteriminin yapıldığı ABD’de ise Tiguan ismi sadece bu modelle anılacak. Kalabalık Amerikan aileleri için yedi kişilik oturma düzeni standart olarak sunulacakken, otomobilini çok yönlü kullanan Avrupalılar için arkadaki ekstra iki koltuk opsiyon listesinde yer alacak. Bununla birlikte kabinde yeni bir multimedya sistemi görecek olsak da kaputun altında ülkemizde satılan güncel Tiguan’dan farklı bir motor görmeyeceğiz. Fiyatınıysa bekleyip öğreneceğiz.

Yorumlar

yorum

7 KİŞİLİK HORMONLU TIGUAN

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.