Volkswagen 2018 yılı planlarını anlatan kısa bir video yayınladı. Bu videoda yeni modeller ve konseptlerin yanında farklı donanımlara sahip yeni araçlara da yer veriyor.

Aslında bu bir şaka mı tam anlamış değiliz. Ama önümüzdeki 12 ayda yapacaklarını gösteriyor olması da aslında daha önce eşine rastlanmamış bir tanıtım taktiği. Zaten film fragmanlarını aratmayan seslendirmesiyle bu işe ne kadar önem verdiklerini de anlatıyorlar.

Video 2018 hızlı geçecek ibaresiyle başıyor ve Polo GTI gösteriliyor. 200 bg’lik küçük bir heçbek için belki ‘hızlı’ ifadesi kullanılabilir, ancak sonrasında devam eden 115 bg’lik Up GTI’a da hızlı dememek lazım sanırız.

2018’in ikinci yeniliği yeni Touareg ki T-Prime Concept GTE olarak ön gösterime çıkmıştı. Yeni Touareg de bu konseptin tasarım çizgileri üzerinden devam edecektir. Ancak video klibe bakarsanız, yeni Touareg’in kabini kuralları değiştirecek. Jetta ve T-Cross ise Touareg’i takip eden modeller olacak.

Tabi ki Volkswagen’in elektrikli I.D. ailesi bu klibin baş oyuncusu. Ancak bu yıl herhangi gerçek seri üretim bir EV gelmeyecek. VW’in bu konudaki hamlesi yeni bir elektrikli modelini daha bir fuarda gösterecek olması. Adı da I.D. Lounge ya da I.D. AEROe olacak. Seri üretime ilk geçecek elektrikli model ise kompakt hatchback olacak.

Videonun sonundaysa elektrikli bir prototip ile Volkswagen’in meşhur Pikes Peak tırmanma yarışına katılıyor olduğunu açıkladığı bölüm yer alıyor.

Yorumlar

yorum

2018’DE GELECEK YENİ VOLKSWAGEN MODELLERİ

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.