BMW yeni M5 ile tekrar dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor. Daha doğrusu muhtemelen kırdı, ancak 9 Ocak’ta açıklayacaklarını duyurdu. Bu denemeyi #M5drift hashtag’iyle takip edebilirsiniz.

Dünyanın en uzun süren drfit denemesi için arada bir de hareket halindeyken yakıt ikmali yapılması gerekiyor. BMW de denemenin yapıldığı piste başka bir M5 daha çıkararak havada jet uçaklarının yakıt ikmaline benzer bir ikmal yapıyor. Bu arada yakıt ikmali yapan aracın da aynı sırada drfit yaparak ikmal yaptığını da belirtelim.

BMW, bu denemeyi aslında kimi kesimin M5’in dört tekerlekten çekişe dönmesiyle ilgili serzenişlerine cevap niteliğinde yaptığını düşünüyoruz.

 

Yorumlar

yorum

BMW M5’TEN DRIFT REKORU

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.