YENİ GOLF’DEN ÇARPICI GÖRSELLER

Volkswagen’in Dünya çapında en çok satılan modeli olan Golf’ün yeni versiyonu Güney Afrika’da test esnasında yakalandı.

Dünya çapında Golf modeli ile çok büyük bir yere sahip olan Volkswagen, 2020 yılında satışa sunulması planlanan Golf’ün 8. neslinin üstüne büyük bir örtü astı. Ancak Güney Afrika’da bir video paylaşıldı ve yeni Golf olacağı tahmin edilen bir model bu videolar sayesinde basına sızdırıldı. Bazıları bu aracın yeni Golf olmadığını düşünse bile eski modellerine benzeyen tasarımı adeta bunun sıradaki model olduğunu gösterir nitelikte.

Güney Afrika için bir parantez açmak gerekirse, Volkswagen’in Touareg, T-Roc ve Polo gibi birçok modelinin yol testini yaptığı bir yer. Ayrıca bir yıldan fazla süredir satışta olan Polo’nun da ilk net fotoğraflarının çekildiği yer burasıydı. Videoya detaylıca baktığımızda daha alçak bir kaput ve önceki versiyonlardan daha uzun bir burun var gibi görünüyor. Önceki 3 nesline göre değişen bu mimarinin ağırlık dağılımı ve hibrit teknolojileri için yapıldığını düşünüyoruz. Ayrıca yine eski nesillerde göremediğimiz eğimli sportif bir tavan yapısını da görüyoruz. Yine modelin ikonikleşmiş olan çapraz L harfi şeklindeki C sütununu da burada görebiliyoruz.

Yeni Golf’ün kaputunun altında mevcut modelinde de sahip olduğu 1.0 TSI ve 1.5 TSI motorların yanı sıra dizel cephesinde tamamen yenilenmiş olan AdBlue destekli, 1.5 TDI motorun 120 beygire varan bir güce sahip olacağı rivayet ediliyor. Bunların yanında hibrit GTE modelinin yer alacağını düşünüyoruz. Hot Hatch modellere geldiğimizde ise modelin sportif önden çeker versiyonu olan GTI’nın 290 beygir güce sahip olacağı söyleniyor. En hızlı versiyon olan Golf R’ın ise hibrit teknolojisi desteğiyle 350 beygire varan bir güce sahip olacağı söyleniyor.

İlgili video:

Yazar: Mert Mollaoğlu

Yorumlar

yorum

YENİ GOLF’DEN ÇARPICI GÖRSELLER

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.