YENİ NISSAN JUKE’UN İLK BİLGİLERİ

Nissan’ın başarılı modeli Juke, yeni nesliyle birlikte daha farklı ve tanıdık bir modüler altyapıya geçmeye hazırlanıyor.

Yeni Nissan Juke’un daha önceden ABD için tanıtılan Kicks’ten farklı bir model olacağını biliyorduk. Ama farkların sadece bir isim ve logodan farklı olacağını bekliyorduk. Ancak şimdi 2019’un yaz aylarında karşımıza çıkacak modelin altyapı bilgisine de sahibiz. Daha önceden B0 platformunu kullanan Nissan Juke, Renault ile birlikte ittifakın Clio, Captur, Sandero, Logan ve çeşitli Mitsubishi modellerinde kullanılan CMF-B platformuna geçmeye hazırlanıyor.

Kicks’e kıyasla daha iddialı ve marjinal bir tasarıma sahip olacak Nissan Juke kendine özgü “farklı” duruşunu koruyacak. Aynı zamanda Avrupa’nın katı emisyon kanunlarına uyum sağlamak için hibrit teknolojisini de benimseyecek otomobilin yeni motor seçeceğini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Keza bu teknolojileri gelecek dönemlerde Renault, Mitsubishi hatta Dacia modellerinde de görebiliriz.

CMF-B Platformunun hazırdaki motor seçenekleri arasındaysa 0.9 litrelik üç silindirli turbo ve Mercedes ile birlikte geliştirilip kullanılan 1.3 litrelik turbo benzinli motoru da göreceğiz. Olası bir Nismo versiyondaysa 1618 cc’lik DIG-T motoru 190 hp ile görebiliriz. Dizel seçenek ise 1.5 litrelik BluedCi olacak.

Global pazarlarda Hyundai Kona karşısında ter dökecek yeni Nissan Juke’u 2019’un ikinci çeyreğinden itibaren görebiliriz.

Yorumlar

yorum

YENİ NISSAN JUKE’UN İLK BİLGİLERİ

| Haber, Nissan |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.