YENİ DEFENDER’IN TANITIM TARİHİ BELLİ OLDU!

Kompakt modeller, amiral gemileri, geleceğin otomobilleri derken bir yandan da gözler İngiliz üreticinin geleneksel modelindeydi. İşte o model olan Defender’ın “resmi olmayan” tanıtım tarihi belli oldu.

Son olarak Nurburgring’de görüntülenen kamuflajlı Defender’ın tanıtım tarihi Land Rover’ın açıklamalarıyla kesinleşti diyebiliriz. Jaguar Land Rover iletişim ve halkla ilişkiler genel müdürü Tim Krieger’ın yaptığı açıklamada yeni SUV model, bu yıl Eylül ayında tanıtılacak. Aracın teslimatları ise yeni yılın ilk aylarında gerçekleşecek.

Araç Neler Vaat Ediyor?

Land Rover’ın tam arazi odaklı aracı Defender, yalnızca arazide değil asfaltta da sürüşüyle iddialı olacak. Gelişmiş yol kabiliyetlerine sahip olacak model, havalı süspansiyonlara , bağımsız arka süspansiyonlara, şok emici ve savrulmayı önleyici barlarla gelecek. Bu kurulumla da aslında araç Discovery 5‘in süspansiyon sistemiyle aynı olacak.

Jaguar Land Rover’ın pazarlama müdürü Felix Brautigam, yeni Defender ile ilgili şu açıklamalarda bulunarak araç hakkında bizleri çok daha heyecanlandırdı: “Size garanti edebileceğim bir şey varsa o da yeni Defender’ın, geçmişini bir kenara bırakarak müşterilerimizin tüm beklentilerini gerçekleştireceğidir. Defender modern bir otomobil ve bunun anlamı daima ilerlemek.” 

Yorumlar

yorum

YENİ DEFENDER’IN TANITIM TARİHİ BELLİ OLDU!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.