DEFENDER’IN KABİNİ Mİ?

Tasarımcı Robert Charles’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda haftalar önce kamuflajlı halini paylaştığımız Land Rover Defender’ın iç mekanını görmüş olabiliriz! Tabii ki, şunu da belirtmekte fayda var. Bu görüntü prototip ve daha üzerinde oynamalar mutlaka yapılacaktır. Yine de biz buyrun detaylarını inceleyelim.

İç Mekan Nasıl Görünüyor?

Fotoğrafta ilk dikkatimizi çeken şey aracın pedalları üzerindeki yazılar oldu. Gaz pedalının üzerinde Git, ve fren pedalının üzerinde Dur yazması düşünüldüğünde basit fakat detayları değerlendirdiğimizde hoş görünüyor. Oldukça minimalist bir iç mekana sahip olacak gibi görünen yeni Defender’da markanın diğer modellerinden de gördüğümüz detaylar yok değil. Mesela kadranlar. Dikdörtgen formlu hayalet gösterge paneli Evoque‘u andırırken, kabinin iriliğini düşündüğümüzde çok da “büyük” görünmeyen multimedya ekranı da uzun ince tasarımıyla markanın en son iç mekan tasarım dilini yansıtan diğer bir öğe oluyor. Ekranın hemen altına konumlandırılmış vites kolu da küçük yapısıyla şık ve yer tasarrufu sağlamış. Kolun hemen sağında yer alan iki küçük etrafı krom kaplı parçaların ise klima kontrol düğmeleri olduğunu düşünüyoruz. Ön konsolun sağına doğru baktığımızda ise yolcu koltuğunun tam karşısına konumlandırılmış “Defender” yazısı da şık görünüyor. Orta konsolun en altında yer alan iki adet bağlantı girişleri de ihmal edilmemiş. Tüm bunların yanında üzeri boş bırakılmış düğmeler de bu kabinin bir model olduğuna işaret eder nitelikte. Orta konsolun alt kısmındaki alandan söz etmiştik fakat bu kısım da sanırsak daha tasarım aşamasında. Çünkü oldukça boş görünüyor.

Önceki yazımızda da detaylarından bahsettiğimiz gibi Defender iki farklı versiyonla satışa çıkacak. 90 isimli model 3 kapılı olacakken, 110 takısını taşıyan model 5 kapılı olacak.

Motor Seçenekleri Nasıl Olacak?

Yeni Defender, 2.0 litrelik 4 silindirli turbo dizellerden gücünü alacak. İlerleyen zamanlarda ise hibrit versiyonun gelmesi ihtimaller arasında. Ayrıca yeni Defender’ın pick-up seçeneği de planlar arasında yer alıyor.

Yeni Defender’ın detaylarını ilerleyen günlerde bekleyip göreceğiz.

Yorumlar

yorum

DEFENDER’IN KABİNİ Mİ?

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.