YENİ CORSA GÖRÜNDÜ!

Alman markanın PSA bünyesinde geliştirdiği 6. nesil Corsa’nın ilk teaser görüntüsü nihayet Fransız kuzenlerinden sonra geldi! Herkesin tahmin edeceği üzere Corsa’nın en donanımlı paketi olmalı ki, araçta Opel’in geliştirdiği Matrix farlar yer alıyor.

PSA bünyesine geçmesiyle ikinci baharını yaşayan Opel, Fransız grubunun alt yapı ve teknolojileriyle 3. modelini üretecek. 6. neslinin ufak bir kısmını tanıtan Corsa yeni kasasıyla beraber, teknolojileriyle öne çıkacak. Son kasa Astra’yla beraber piyasaya çıkan Matrix far düzeni, (2015) daha sonra markanın D-sedanıyla bizlerin karşısına çıkmıştı. Sıra artık markanın süper mini modelinde. Şunu da belirtelim, casus fotoğraflara bakıldığında eski nesildeki gibi halojen farlar varlığını koruyor fakat, bu durum baz donanımlı Corsa modellerinde yer almaya devam edecek. Alınan bilgilere göre Opel, yeni jenerasyonla birlikte Corsa’da 3 kapılı karoser seçeneğinden de vazgeçecek gibi görünüyor.

Motor Seçenekleri Belli Oldu mu?

Alman marka modelinin teknik özelliklerini henüz açıklamasa da tahmin etmek güç değil. PSA motorlarıyla donatılacak Corsa, benzinli cephesinde muhtemelen 1.2 litrelik 3 silindirli Puretech motoru kullanacakken, dizel versiyonlarda ise 1.6 litrelik Bluehdi motor araca hayat verecek. Önceki Corsa yazımızda da belirttiğimiz gibi yeni model, eCorsa adı altında elektrikli bir versiyonla da sunulacak.

Yeni corsa bu yıl içerisinde tanıtılacak ve yıl sonunda piyasada yerini alacak.

Yorumlar

yorum

YENİ CORSA GÖRÜNDÜ!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.