YENİ CADDY YAKALANDI!

Yıllardır makyaj üstüne makyajla hayatına devam eden Volkswagen’in küçük ticarisi Caddy sonunda yenileniyor.

2003 yılından beri 3. nesil Caddy’yi yollarda görüyoruz. “Nasıl aynısı olabilir?” şeklinde sorular duyar gibiyiz fakat 2010 ve 2015 yıllarında geçirdiği makyaj operasyonlarıyla Caddy’yi yollarda görüyoruz. Fakat artık vakit yenilenme vakti, hem de MQB platformuyla!

Tasarımı Nasıl?

Klasik tasarım incelememizle başlıyoruz fakat öncesinde yeni Caddy hakkında söylememiz gereken bir kaç detay var. Fransız PSA Group ile başlayan Rifter-Berlingo-Combo akımına dahil olacak olan Caddy’de 2021 yılında tanıtıldığında modüler MQB platformu ile karşımızda olacak. Şimdi gelelim tasarıma. Ön kısımdan bakıldığında tamponun altında yer alan sensörlerden anlıyoruz ki 4. nesil Caddy bir dizi sürüş destek asistanlarıyla gelecek. Haliyle şu an bunların hangileri olduğu belli değil fakat markanın kompakt modelleriyle bu teknolojiyi paylaşacağı göz önüne alınacağından tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Genel hatlarıyla bakıldığında marka olarak radikal değişimleri sevmeyen VW, böylelikle hafif ticarisinde çok farklı değişiklikler yapmamış.

Teknolojileri Neler?

MQB platformuna geçmesiyle birlikte yeni Caddy, 48 Volt’luk hafif hibrit sisteme uyumlu hale getirilecek. Ve böylelikle hibrit ve elektrik konusunda aynı zamanda ortağı olan ve hali hazırda hibrit teknolojisini sunan Ford’la hafif ticari sınıfında daha iyi rekabet edebilecek.

Görsellerde gördüğümüz standart ve binek versiyonlarla sınırlı kalmayacak olan Caddy, son nesil T7 kodlu Transporter’ın altına yerleşecek ve T7 Life Caddy takısına sahip olacak. İlerleyen zamanlarda uzun şasi seçeneğine sahip Caddy’de T7 Family adıyla satışa sunulacak ve böylelikle model aynı yıl içerisinde üretimi durdurulacak olan Sharan modelinin yerine geçecek.

Satışlarına 2021 yılında başlanması beklenen yeni Caddy’nin tanıtımı 2020’nin sonbaharında ya da 2021 yılının ilk aylarında bekleniyor.

Yorumlar

yorum

YENİ CADDY YAKALANDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.