YENİ 1-SERİSİ’NİN LANSMAN TARİHİ BELLİ OLDU!

Eylül ayında düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması beklenen yeni 1-Serisi’nin lansman tarihi Bavyera’lı üretici tarafından açıklandı. Fuardan yaklaşık bir hafta önce internet üzerinden tanıtımı gerçekleşmesi beklenen kompakt hatchback’in yüzü sonbaharda karşımızda olacak!

8 yıldır premium kompakt hatchback sınıfında boy gösteren BMW 1-Serisi, arkadan itişli alt yapısı, yüksek sürüş zevki ve sportif imajıyla oldukça büyük bir kitleyi kendine hayran bırakmayı başarmıştı. Kimilerini sevindiren fakat çoğunluğu üzen bir gelişme yaşandı ki bunu sizlerle haftalar öncesinde paylaşmıştık, BMW 1-Serisi artık önden çekişli olacak. BMW’nin MPV modelleri olan 2-Serisi Active Tourer ve onun uzun versiyonu olan Gran Tourer gibi UKL platformunun elden geçirilmiş hali olan FAAR isimli alt yapısıyla karşımıza gelecek yeni 1-Serisi, öyle umuyoruz ki önden çekiş olmasına rağmen sürüş zevkinden bir şey kaybetmeyecektir. Kabinindeki kalite algısında da büyük değişimler beklenen model, selefiyle arasında ciddi farklılıklar bulunduracak.

Marka tarafından yapılan açıklamaya göre teslimatların bu yıl sonuna kadar gerçekleşmesi planlanırken, yeni 1-Serisi’de sonbahar gibi karşımızda olacak. BMW net bir tarih vermese bile, fuardan kısa bir zaman önce olacağını tahmin etmek çok da zor değil.

Tamamen yenilenen 3. nesil 1-Serisi’ni merakla bekliyoruz.

 

 

Yorumlar

yorum

YENİ 1-SERİSİ’NİN LANSMAN TARİHİ BELLİ OLDU!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.