YARIM MİLYONA ULAŞTI: FIAT EGEA

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırım sonucunda üretim bandına aldığı otomobili Egea, 500.000’inci aracını banttan indirdi.

Lansman tarihi 2015’ten bu yana 130.000 iç pazar satış adediyle segmentinde liderliği 3 yıldır koruyan Egea, İtalya’da da bu ünvana sahip. %70’i İtalya dışında satılarak Avrupa’nın 7 ülkesinde ilk 10 otomobil içerisinde yer alma başarısını da gösteren model ailesi, Fiat’ın global anlamda en büyük temsilcisi oldu. 500.000’inci araç olarak banttan inen Egea, hatchback karoserli versiyon oldu.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu bu başarıyla ilgili şunları söyledi; “Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim, Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea Projesi’nde önemli sorumluluklar üstlendik. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezberbozan bir model ailesi olarak lanse ettiğimiz Fiat Egea ülkemizde ve Avrupa başta olmak üzere, EMEA Bölgesi’nde pazar başarısını sürdürüyor. Yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlayan Egea’nın üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde 500 bin adetlik üretim rakamına ulaşmasından dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. Bu başarıda önemli katkıları bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz”.

Yorumlar

yorum

YARIM MİLYONA ULAŞTI: FIAT EGEA

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.