EGEA MAKYAJLANIYOR!

Yaklaşık dört sene önce ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan TOFAŞ’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Egea, aradan geçen 4 yıllık sürenin ardından makyajlanıyor.

2016 yılında AutoBest “Avrupa’da Yılın Otomobili” seçilen ve ayrıca ülkemizde en çok tercih edilen otomobil olan Egea ailesi, 2024 yılına kadar üretilmeye devam edilecek. Ayrıca 2015-2024 yılları arasında banttan çıkacak Egea sayısı 1.500.000 olarak hedefleniyor.

Konuyla ilgili TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu şu açıklamalarda bulundu: “Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim ve AR-GE merkezlerinden biri olarak Egea ile önemli sorumluluklar üstlendik. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezber bozan bir model olan Fiat Egea, son 3 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen otomobili oldu; 2016 yılında AutoBest “Avrupa’da Yılın Otomobili” seçilen Egea, EMEA Bölgesi’nde de pazar başarısını sürdürüyor. Model ailesi, yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlamayı sürdürecek”

Son olarak, açıklamalardan edindiğimiz bilgilere göre makyajlı Egea’lar 2020’den sonra hayata geçecek.

Yorumlar

yorum

EGEA MAKYAJLANIYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.